افسردگی نوعی واكنش روانی به یك كنش خارجی است كه موجب بروز برخی نشانه ها مانند اندوه و انزوا میشود. جدید ترین راه درمان افسردگی بدون دارو برای درمان فوری افسردگی چیزی است كه از درون علم روانشناسی جدید استخراج شده است. در این روش افسردگی فرد با استفاده از متعادل كردن ناگهانی و سریع شریانهای انرژی در بدن و افزایش ناگهانی هورمون دوپامین و سروتونین در بدن انجام میشود. در جدید ترین راه درمان افسردگی بدون دارو ، در صورتی كه تعداد دفعات انجام تمرین در فرد زیاد باشد سرعت تولید هورمونها بیش از سرعت بازجذب است و فرد بصورت تقریبا پایدار سلامت موقت خود را باز می یابد. دست یابی به سلامتی كامل متضمن مشاوره های مداوم و مستمر و ادامه تمرینات برای مدت زیاد است. جدید ترین راه درمان افسردگی بدون دارو هم اكنون در مراكز معتبر مشاوره روانشناسی قابل ارائه به افراد است. مركز مشاوره هنر زندگی با ارائه مشاوره توسط مشاوران مجرب این امكان را برای درمان فوری افراد فراهم میكند. البته این روش درمان افسردگی بدون دارو روشی است كه باید توسط افراد آموزش دیده انجام شود. سطح درمان در برخی روشهای درمان فوری بیش از هشیار است و نیازمند متخصص روانشناسی بویژه در گرایش هیپنوتیزم و درمان فوری در فرا هشیار است. ولی در این روش جدید درمان افسردگی بدون دارو ، انجام برخی تمرینات كافی است. جدید ترین راه درمان افسردگی بدون دارو درمانی كاملا علمی و ثابت شده و آزمون شده است.

برای مشاوره درمان افسردگی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی بنیان آرامش از طریق تلفن ثابت 02155964833 و 02155936137 تماس بگیرید.

 

چرا درمان افسردگی بدون دارو

درمان افسردگی بدون دارو
جدیدترین راه درمان افسردگی بدون دارو چیست و چه مزایایی دارد؟ درمان فوری افسردگی و دیگر اختلالات رفتاری امروزه كاملا امكانپذیر است روشها خاصی برای درمان ناگهانی و فوری افسردگی در كمتر از یك ساعت وجود دارد كه میتواند برای عموم افراد استفاده شود. البته بسته به نوع افسردگی و شدت آن و میزان ظرفیت و دانش فرد و سن و حتی جنسیت او روش درمان كمی تفاوت دارد. به عنوان مثال در خانمها میزان كلی آمار افسردگی و احتمال ابتلا به آن بیشتر است لذا درمان نیز در آنها با سختی بیشتری همراه است. در موارد بسیاری درمان افسردگی بصورت فوری برای خانمها باید در بیش از 3 جلسه انجام شود تا به پایداری لازم برسد. ادامه تمرین برای درمان كامل باید با مشاوره در طول چند جلسه انجام شود. در درمانهای كوتاه مدت افسردگی بدون دارو ، تكیه بر تعادل هورمونی با استفاده از مدیتیشن و ورزشهای سبك و كوتاه هوازی است. در درمان افسردگی بدون دارو ، ورزش با تنظیم سروتونین و توراپی نفرین به كاهش افسردگی كمك میكند. پ.مورالی استاد دانشگاه دوك 5 دفعه در هفته وزرش هوازی به مدت 20 تا 30 دقیقه را برای درمان افسردگی بدون دارو توصیه میكند. او راه رفتن تند و ایروبیك را نیز توصیه میكند. از روشهایی كه باعث درمان فوری بخش زیادی از افسردگی میشود طب سوزنی است. این روش البته یك متد روانشناختی نیست ولی در كنار مشاوره و درمانهای تمرینی و درمان فوری افسردگی بدون دارو میتواند استفاده شود. مدیتیشن در درمان سریع 20 تا 50% عوارض افسردگی موثر است و در صورتی كه در هر هفته بصورت مكرر تكرار شود موجب بهبود كامل میشود. از مدیتیشنهای مخصوص یوگا هم میتوانید برای رفع فوری افسردگی استفاده كنید چرا كه دارای اثر بهتری در درمان است.

مزایای درمان افسردگی بدون دارو

درمان بدون دارو آنهم بصورت كامل در درمانهای پایدار كمتر میسر است. در واقع برتری ویژه روش درمان افسردگی بدون دارو مربوط به از بین بردن بخش بیشتر عوارض افسردگی است و این یعنی برگرداندن فرد به زندگی عادی. در درمان افسردگی بدون دارو ، بخش كمتر عوارض با مشاوره بمرور برطرف میشود. مركز مشاوره روانشناسی هنر زندگی بخوبی با این روشهای درمان فوری افسردگی آشنا است و آنها را بروشی علمی بكار می گیرد و در عین حال برای ادامه درمان و مشاوره های روانشناسی در كنار شما خواهد بود. از دیگر مزایای این روش درمانی، هزینه بسیار كم آن در مقابل درمانهای طولانی و فرساینده و درمانهای قدیمی و روشهای كمتر موثر در روانشناسی است. در درمان افسردگی بدون دارو ، روانشناسی نوین بدنبال روشهایی است كه كمتر از دارو برای متعادل كننده هورمونی استفاده كند. داروهای آرامبخش به تعبیری خود دارای عوارضی چون اعتیاد مضمن به دارو می باشد. همچنین این داروها بدلیل ضعیف كردن برخی ناقلهای عصبی برای كنترل ارسال پیامهای رنج، خود در دراز مدت موجب كاهش قدرت حافظه و تمركز در فرد میشود. از اینرو روشهای درمانی فوری بدون دارو و با استفاده از مشاوره و تغدیه مناسب و ورزش بهترین روشهای درمانی می باشند. مزیت دیگر درمانهای افسردگی بدون دارو ، این است كه بعد از مدتی فرد میتواند این تمرینها را برای همه موقعیتهای مشابه بدون خرج كردن حتی یك ریال انجام دهد و نتیجه بگیرد. از مزایای دیگر روش درمان فوری افسردگی، میتوان به بدون عوارض بودن آن اشاره كرد. این روش درمانی برای افسردگی بدون دارو در كمتر از یكساعت، بسیار طبیعی و ساده ولی با آثار بزرگ است. از اینرو همه روشهای درمانی سنتی روانشناسی در برابر این روش در حال بروز شدن میباشند تا هر چه بیشتر از دارو اجتناب شود. البته دارو در برخی موارد حاد برای ابتدای درمان و مطابق نظر پزشك قابل توصیه است.